Tuesday, October 8, 2013

Kogemuste hankimine Soomes e. Baltic Junior Cup 2013

Foto: Sofie von Frenckell
See aasta toimus BJC Soomes, täpsemalt Nuuksio maastikukaitsealal. Kõikidel koondistel oli seekord
majutus ühine (KNkeskus) ning etteruttavalt võin öelda et toitlustus oli väga hea ning kogustega tagasi ei hoitud :)

Tulemused jms.


Esimene õhtu oli esmalt kavas kerge samas maja taga olevas metsas liikumine kaardiga koos mõne kerge kalju, kivi, orvandi punktiga. Sai ronitud, soos mütatud, libisetud mööda kaljunõlvu samblal ning uuritud maastikunäiteid.

SUUREM KAART
Kodune eeltöö käesolevaks võistluseks oli tehtud üsna hea, sai uuritud mitmeid vanu kaarte ning planeeritud enda nägemusi rajast. Soojendus ja keskendumine võistluseks võistlushommikul oli kõik ideaalilähedane. Stardis veel kordasin üle, et metsas on kuskil mudane kraav, millest üle on 2 ületuskohta. Siiski enne starti unustasin kontrollida põhjasuunda ning nii pidin tegema kerge seisaku peale K-punkti veendumaks, et liigun õiges suunas. Jõudes välja avakaljule ei leidnud esimese hooga punkti ning nii arvasin, et olin kaldunud ära liialt paremale, kontrollisin veidi vasakult poolt nõlva, kuid sealt sain tõestust et olin siiski õiges kohas ning nii tagasi minnes punkt kuuse taga paistiski. Püüdsin säilitada rahu ning järgmise punktiga minna kindla peale, alguses jooksin suunaga nõlvast alla kraavini, et üle hüpata sellest. Mis aga valesti läks oli see, et vastaskallas oli väga pehme ning nii mu jalg meetri sügavusele mutta sukeldus. Välja tõmmates ning jooksma asudes avastasin, et paremast jalast puudub mu naelik. Esimese hooga ei suutnud ka välja tõmmata ja nii ma mõned minutid kaevasin ning tegin ennast mudaseks. Tõdesin et tänaseks on esikümne kohad kindlasti läinud. Edasi proovisin vigu vältida ning kasutasin pigem teejookse kui otseminekuid. Tegin mitmeid haake ja liiga vara punkti ootamisi. Enne 7. punkti sai nähtud ka sarnase objekti punkti, mis ajas esmapilgul veidi segadusse. Üldiselt oli üsna ebakindel ja madala tempoga jooks, kindlasti pani oma põntsu soos kaevamine.
Hõbedased juunioridEesti juunioritel oli siiski parem päev ning nii said Evely ja Tõnis oma vanuseklassides 2. koha


Oliver jõudis ka poseerida sooületusel
Foto: Sofie von Frenckell

Teate päeva hommik oli üsnagi jahe ning ei olnud suurt tahtmist metsa minna. Seekord olime Eesti 3. tiimis (Rimmo Rõõm, Marianne Haug, mina, Alina Kramarenko, Laura Joonas ja Kevin Koskinen). Varasematest aastetest oli teada et see nr Eesti järel ei määra midagi, mida tõestas ka EST 5 1. vahetus (Gertrud Aarna). Minu enda jooksu kohta võin öelda, et oli tunduvalt tempokam ja orienteerumistehnilisem - kaotasin, sest tegin vigu. Startisin koos LAT1 tiimi M16 klassi jooksja Uldis Upitis'ega, kellega läksime esimesse punkti kindlalt suunaga. Üllatusega leidsime järsku end ühelt suurelt teelt, mille ääres elektriliin jookseb. 15 sekundit nõutult kaardi vahtimist, taipasime mõlemad koos ning võtsime nüüd õigesti suuna punktile, kuid enne punkti suutsime siiski veidi vasakule ära kalduda. Edasi liikusime pikalt koos, kuid 5. punkti juures sai eest ära. Punktis saime kokku EST1 (Oliver) ja EST5'ga (Kaarel) ning tegime tiimitööd. Kuuenda punktiga suutsime veidi ära kalduda paremale, Oliver sai paika ning hõikas õige punkti poole. Oliver sai nüüd eest ära, kui kahe punkti pärast olime taas koos. Jooksime koos, sest 2 pead on ikka parem kui 1. Siiski 11. punktiga miskipärast otsustasin minna mööda VÄGA ebaselget metsa piiri. Tee äärde jõudes märkasin avakaljul punkti - järelikult olen veel kaardis ning nii liikusin sihikindlalt edasi lagendiku poole. Tegelikkuses oli see siiski eelmise päeva punkt ning nii tegin veidi viga. Lõpus kontrollisin üle eelmise päeva viimase punktikoha ning nii oligi finish. Tagantjärgi võib öelda, et Teate võistlus läks juba arvestatavalt, kuid siiski tegin palju vigu.
                                                                                              SUUREM KAARTSprindimaastik
Sprindikaart
Mida võib veel analüüsi käigu öelda on see, et põhiliselt tuleb aegade erinevus treenitusest ning maastiku eripärast (kes oskab kaljudel paremini liikuda). Nüüd on käimas viimased 2 nädalat ettevalmistust EM'iks Portugalis nii füüsiliselt kui vaimselt.

Kohtumiseni 22.Okt Foz do Arelho's!

No comments:

Post a Comment