Tuesday, May 28, 2013

Libahundijälg Paldiskis - Sünnipäeval

See kõik algas sellest, et alguses plaanitud Intsikurmu jooks jäi ära ja nii ei saanud niisama koju passima jääda. Samas uue tiimina regades oleks tulnud jõhker kallis, seega üritasin end mõnda tiimi smuugeldada. Peale nimekirja ülevaatamist oli selge - Novaator


Teekond
..3-2-1  START!


Proloog
Stardiülesandeks oli seekord foto-orienteerumine Paldiski linnas. Analüüsinud paberil oleva teksti läbi tormasime Paldiski linna avastama. Alguses tormasid kõik tiimid üksteise järel, aga siis kui mõned tiimid võtsid punkti ja teised avastasid et neil seda polegi, selgus et proloogis on kasutuses ka hajutus. Kavalamad tiimid taipasid kohe alguses küsida abi ka kohalikelt (sh. ka meie). Lõppkokkuvõttes ei suutnud meie Amanduse kuju leida Paldiskist. Meie kohustuslikud punktid optimaalses järjekorras oleksid olnud (21-22-12-24)

Joon-O

LÜ- Joonorienteerumine
Järgmiseks punktiks otsustasime valida LÜ punkti, kus arvasime olevat midagi Mikro-O taolist. Mikro-o puhul oleks olnud lihtsam teiste tiimidega. Punkti jõudes pisteti pihku Joon-O kaart, mööda millist joont tuli läbida teekond, millel on 5 punkti. Punktid, mis olid joonest eemal rohkem, kui 10m, ei tohtinud märkida. Poolel teel olles sain aru, et võistkondade vahel on tehtud ka väikesed hajutused, sest osad jooksid marsruute teisiti.Teel järgmistesse punktidesse saime näha maaalust punkrit ja Paldiski pankrannikut


LÜ- Sise-o ja ronimine
Selles LÜ punktis otsustasime, et ronin esmalt mööda vana tuletorni seina üles punktini ning siis võtame maaaluseid punkte (3). Torni seinapidi ronimine oli küllaltki lihtne ja saime selle punkti kätte kiirelt. Maaaluste punktide otsimine võttis juba rohkem aega. Esimese punkti saime kergelt kätte. Teise punkti leidsime ka küllaltki kiirelt kätte, kus oli ja juba järjekord, sest oli vaja ronida maapinna pealsesse sahti. Lõpuks avastati, et seda punkti saab kätte ka maapealt, nii läksime ka meie. Kolmanda punktiga oli kõigerohkem peavalu, aga õnneks mõni sõbralik tuttav jagas informatsiooni ning nii saime kolmandal korral ühest toas olevast õhuavast? punkti kätte. Tundub, et mitmed eespool olnud tiimid jäid veel punkte otsima.


LÜ- Ronimine pankrannikul
LÜ ronimine
Juba pankrannikule alt tulles oli selge mis siin ülesandeks on. Sekunditega oli otsustatud, et MINA lähen ronima. Ülesanne ise oli väga lihtne - rakmed selga, alla laskuda ning taas nöörredelist üles ronida. Nöörredel veidi suure tuule tõttu kõikus, aga see ei häirinud absoluutselt, vaid pigem süstis veelgi rohkem adrenaliini sisse. Ülesande saime sooritatud mängleva kergusega ning üles jõudes oleks teinud seda veelkord ka teiste tiimide eest.


Edasi tuli liikuda mööda autoteed ja noppida punkte teekõrvalt. Ühe punkti puhul tuli ronida ka kaevu mööda redelit. Õnneks punkti võtmine ei valmistanud meie tiimile suuremaid  raskusi. 38 KP'ga suutsime natukene siiski puterdada, sest 50-100m ennem oli samuti orvandi laadseid asju, mis olid veega üleujutatud. Enesekindlalt edasi sammudes leidsime siiski punkti teiste otsijate järel.


LÜ- RMK
KP Puu otsas
Tundub, et seekord oli Libahundil ronimise ERI, sest ka siin sai ronida - seekord puu otsa. Vaatasime kõik puud ükshaaval üle, et millise otsa on kõige lihtsam ronida. Esmapilgul tundusid kõik üsna rasked, sest esimesed oksad hakkasid peale üsna kõrgelt. Kahe esimese puu otsa ronimine ebaõnnestus, ent kolmas katse viis sihile. Tiimikaaslased sikutasid mu köia abil esimeste oksteni, millest sai kinni haarates komposteerida punkti. Kotid selga ja edasi ..
(Pildi autor: Mari Turban)


Kohustuslik pilt tuumareaktori taustal

.. Ning juba järgmises punktis pidi võtma taas punkti puu otsas, sedakord siiski tunduvalt lihtsama puu otsas. Umbes 4. tunnil hakkas Inov8 jalanõu hõõruma ka paelte kohast ning tekitas mõningaid ebameeldivusi. Siiski ei lasknud end sellest häirida ja edasi liikusime HP-Sport Team Plus tiimiga võistluskeskuse poole, võttes veel punkte lagendikelt ning ka tuumareaktori aia tagant. Seal tegime ka kohustusliku pildi.LÜ- Ujumine

Enne punkti soos ragistades olid ootused LÜ puhul kõrged, sest ei osanud arvata mida täpselt tegema peab. Punktis selgus, et üks KP on veepinnal ja teine samas kohas 1,5m allpool. Ei läinud sekunditki, kui oli Matisel särk seljast ja sukeldus ilusas tehnikas vette. Mõlemad punktid said võetud tal mängleva kergusega, kui samal ajal teised jahutasid end vees.

Jalg hakkas aina rohkem ja rohkem tunda andma, seega otsustasime et suurt kiirust ei arenda ning proovime võtta veel viimased punktid. Viimased punktid olid lihtsad ning raskusi ei valmistanud.

Lõpupiiks on kõlanud ..
Team Novaator : 128p         Ajaga :  5:50:42
Koht: HH 16/27'st     ja üldarvestuses  48/146'st
TULEMUSED   ;    TIIMI TULEMUS

No comments:

Post a Comment