Monday, April 14, 2014

Tõmbame aasta käima!

Aasta on juba ammu käimas, aga blogi on endiselt tühi!?
Kohe parandame selle vea ... järgnevalt juttu natuke tegemistest.

Terve Eesti Eest! e. Liikumisaasta 2014 Eestis


Liikumisaasta eesmärk on suurendada liikumisharrastusega tegelejate osakaalu, tõsta liikumise ja sportimise alast teadlikkust ning panna inimesed rohkem märkama sporti ja liikumisharrastust. Iga inimene peaks liikuma vähemalt 30 minutit järjest kaks korda nädalas. Uuringud näitavad, et liikumisharrastusega tegeleb piisavalt vaid kuni 39 protsenti Eesti elanikest. Liikumisaasta soovib seda muuta.
Sel aastal juhin ühte üleriigilist liikumiseaktsiooni, mille põhifookuseks on inimesi liikuma kutsuda. Samuti jagatakse selle aasta jooksul väga palju kasulikku infot harrastajatele DELFI ARTIKLITES ning mitmeid ergutusauhindu aktiivsete liikujate vahel. Et kampaaniat veelgi enam laiendada - Kutsun kõiki blogi lugejaid üles liituma aktsiooniga Endomondos ning Facebook'i fännilehel (kuhu tekib reaalajas info kampaania kohta) !

FLL'il kohtunikuna

FLL'i (FIRST LEGO League) näol on tegemist noorte robootikavõistlusega, mille eesmärk on suurendada noorte huvi robootika ja tehnoloogia vastu.  Ettevalmistusperioodil (8 nädalat) tuleb tiimidel valmistuda võistluseks, kus on alati mõni eriline ühiskonda arendav teema (seekord Nature's Fury e. looduskatastroofid). Tegu pole niivõrd pelgalt robootikaga kui ka üleüldiselt mõnele probleemile lahendusi ootav konkurss. Igat tiimi hinnatakse 4's osas: Robot game (võistlusplatsil lahendatakse automaatse robotiga mingeid temaatilisi ülesandeid), Robot Design (hinnatakse kui innovaatiline on roboti ehitus), Project (iga tiim mõtleb välja teemakohase probleemi ning püüab leida sellele lahendust, konsulteerides inimestega kes sellest rohkem teavad ning ka oma lahendusi jagades) ja Teamwork (kus iga tiim peab näitama üles enda seltskonna põhiväärtusi)
Olles ise osalenud võistlusel 2 aastat ning võitnud mitmeid auhindu võin öelda, et tegu on äärmiselt arendava võistlusega noortele vanuses 8-16

Keda hakkas aga rohkem huvitama siis saab infot SIIT.


Tallinna koolinoorte MV sisesõudmises

 Vahepeal olen tegelenud ka mitmetel Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel osalemistega, millest viimane (ning ka kõige tulemuslikum) on olnud MV sisesõudmises. Eelnevalt võrreldes trennidest tehtud aegu (1.30.2) varasemate aegadega võistlustel, oli loota võistlustelt väga head sooritust omades head sõudmistehnikat.
Võistluse stardis sain kiirelt tempo üles ja vaat, et isegi liiga üles - numbrid näitasid 10 sek paremat aega plaanitud tempost. Võistlusnärv oli üle löönud võistluse keskendumise. Otsustasin selle tempoga siiski jätkata, sest oli hea tõmmata ning tõmme ei väsitanud kuigi .. kuni 200m peal üsna haamri sain. Järgnevad meetrid olid üsna piinarikkad ning viimased 70m peaaegu olematud tõmbed.

Tulemust teada saades olime nii õnnelikud, kui ka mõttlikud - jagame Saksa Gümnaasiumiga 1. ja 2. kohta sama sekundiga. Lõpuks sai otsustavaks tiimiliikmete (4 liikme) aegade kokkuliitmisel tekkinud aeg, mis oli Saksa ajast 0.2 sek aeglasem (tagantjärgi öeldes minu alguse tempoviga). Individuaalsete tulemuste hulgas suutsin saavutada siiski enda alguse hea tempoga 3. koha põhikooli poiste hulgas.1 Sander Ulejev   Õismäe Gümnaasium 1:26.6
2 Mikk Pärnaste   Saksa Gümnaasium 1:27.6
3 Tomi-Andre Piirmets  Tehnikagümnaasium 1:29.2
Tallinna Linnarogain

Esimest korda toimus Tallinnas linnarogain, mille korraldajaks oli seiklusspordi koondis. Maastik hõlmas pea poolt Tallinna - Pirita, Kloostrimets, Teletorn, Iru, Lasnamäe, Maarjamägi ning isegi Sõjamäge. Ka punktipanijana oli punktide juures emotsioon laes, sest mitmed punktid olid minu jaoks uudsetes ja väga lahedates kohtades. Ühesõnaga, kui peaks taolist üritust lähiajal veel tulema, soovitan kindlasti kõigil kahtlejatel sellest osa võtta! Väärt sündmus!

Kurzemes Pavasaris'14 e. kuidas me puid ladusime

 See nädalavahetus toimus ka Eestis esimene O-võistlus, aga otsustasime (Marek, Oleg, Reimo, Kristin, Tomi) teist aastat järjest lõuna naabrite poolt korraldatava võistluse kasuks. Liepajast mõnikümmend kilomeetrit lõunapool paiknevad luitemaastikud olid just suurepärased maastikud, et võtta taas peale olematut talve kaart kätte ning jooksma hakata. Kurzemes Pavasaris'e näol võtsime üritusest maksimumi, ehk tegime kaasa modeli, 2 metsast jooksu ning ühe sprindi. Selle nädalavahetuse põhifookuseks sai, et kuidas on edenenud talvine treening ning mis tase on teiste lõunamaa konkurentide suhtes. Kahepäeva kokkuvõtteks saavutasin 4. koha olles mõlemal päeval eraldiarvestuses 6. Seega arenguruumi veel füüsilise poole pealt luidetel jooksus on ja samas ka veidi kaardilugemist lihvida.

Majutus kohaks sai valitud peale pikki vaidlusi üks üsna odav (ja hea) kahekorruseline maja, kus küll mõned puudused pottide-pannide osas olid, kuid kõhud said täis ja tuju oli ka hea.

Seiklusi selle majaga siiski tuli, sest sprindivõistluse õhtul oli keegi võtme tuppa unustanud ning tagasijõudes oli maja uks lukus. Seega tuli meie kutsumise peale kõrvalmajas elav majutaja kohale oma võtmetega, kelle võtmed paraku seda ust ei avanud. Peale pikka kukla kratsimist juhatas majaomanik meid nurga taha puuriida juurde ning viitas käega selle poole, et selle taga on üks uks, kust võib sisse saada. Peale pooletunnist puudeladumist õhtul see uks ka meile avanes ja majaomanik olematusse kapi ning seina vahel olevasse vahesse sisenes. Peale mõnda minutit oli ka uks seestpoolt lahti ning saime taas puid laduda tagasi.


Peko Kevad'14 e. treening suurepärastel radadel

Alustuseks tahaksin veelkord tänada rajameistrit (Markus), kes oli teinud tõsiselt nauditavad rajad!


Seekordne võistlusteseeria algas öise treeninguga Jüriöö jooksuks Põlva MV öistel. Oli teada, et rada tuleb ülimalt kiire ning vea järel võis konkurent su kinni püüda. Nii täpselt juhtuski, kui 2min hiljem startinud Lauri mu poole raja peal kinni püüdis peale mõningasi tehtud vigu. Raja lõpuosa oli paras tirimine Lauriga, aga kokkuvõttes oli siiski väga hea trenn enne Jüriööd.2. päev
1. päev
Korsapalo maastikult oli järgnevad 2 päeva oodata ainult naudingut igas punktis. Enne võistlust seadsin eesmärgiks joosta vigadeta ja teha üks korralik kaarditrenn tempo pealt lugemisega - nii ka enamvähem õnnestus. Pisikesi koperdamisi tuli siiski siit .. ja sealt. Suuremateks vigadeks võib lugeda: 5. punkti juures valesti reljeefi joontest arusaamise, 6-7 etapil (tee peal??) peata oleku, 9. punkti juures ei suutnud viia kokku tükk aega kaarti maastikuga ning 11-12 vale teevalik, sest tahtsin joogipunktist läbi joosta. Lõpuks muidugi avastasin, et 11-12 etapi võiduvariant oleks võinud olla ilmselt paremalt poolt mööda teed ringijooks läbi joogipunktide.Selfie Härma müüriga
Ka teisel päeval väga suuri vigu ei tulnud, pigem taas väiksed möödajooksud ja koperdamised punktipiirkonnas. Füüsilise poole pealt oli kindlasti lihtsam ning rada isegi, et veidi sprindilik oma lühikeste etappidega vahepeal. Treeningu poole pealt oli väga edukas nädalavahetus koos võrkpalliga majutuse võimlas.
Lähiajal tuleb otsustada kuidas jätkata haridusteed gümnaasiumis - Tallinna Reaalkool vs. Tallinna Tehnikagümnaasium

No comments:

Post a Comment