Monday, April 9, 2012

Karjalaske võistlused

Minu hommik algas Laupäev kella 7 paiku, et minna kohtumispaika ja alustada teed Kubja poole.
Hommikul kui algas Tallinnas ka lumesadu tekkis küll tunne, et täna ei taha üldse joosta. Sai sammud seatud siiski Võru poole. Tee peal oli ikka näha, kuidas lume kogused aegajalt tee ääres metsa all vähenesid - See oli muidugi rõõm :) Tegime Käravere teemajas pisikese pausi ja suundusime edasi.

Karjalaske tavarada

Enne jooksu oli veel väike närv sees - Esimene jooksu-orienteerumis võistlus see aasta.
Algselt sai pandud muidugi liiga paksult riide ning nii ma stardis koorisin veidi riideid maha.
Ja oligi START!

S-1 Jooksen kenasti K-punktist välja asfald'i peale.
Jõudsin ühe tee otsa ning vaatan, et vastas teed ei lähe? Vale koht? Otsust välja tee peale ning hakkan ootama teeristi.
tasin mööda teed minna
ning nii ma ühe lagendiku lähedale jõudsin. Tuiasin seal veidi ringi ning lõpuks otsustasin minn
a ka veidi kaugemale, kus ma siis maja märkasin ja lõpuks ka järjele sain. Punkt kaugele
näha.

3-4 Jooksen enda-arust ilusti üle teede, kuid ilmselt läksin veidi vale nurga all
ning nii ma jõudsin 6'ndasse punkti. Väike segadus ja korrigeerimine. Käes

12-F Ja oligi rada läbi.6-7 Vaatan, et jooksen ilusti haigla juurde ja sealt pisikese lagendiku peale kust mööda teed edasi suurele
teele. Miskipärast ajasid need järved ja majad segadusse ja tegin pisikese ringi järve äärest, kust läksin ennist starti. Asfald'ile jõudes väike tõus ning teede ristist otse.

Tulemuseks sel päeval 36:48 M14 klassis 6. koht ja võitjale (Lauri'le) kaotust 6:07
Lühirajal keeruline tagasi joosta

Võru valla AV Öine

Seekord sai osaletud M18 klassis seepärast, et kuna tegu ei olnud väga erilise võistlusega
otsustasin koguda sprindikarika punkte (Sprindikarikas noorim klass M18)

Jooks läks üpris soovilähedaselt. Kevinit ja Märtenit nägin metsas mitu korda - Eriti lähedale jõudsin neile 6'nda punkti lähedal. Olime Keviniga ajaliselt väga võrdsed kuniks ma 8'nda punktiga ca minut aega tegin viga - Jooksin natukene liiga kaugele. Aegadest metsas ei teadnud, aga lõpus pold midagi enam parandada, sest seal tuli anda veel kõike mida anda sai. Paar kohta on küll hilisemal vaatlusel, kust ehk oleks saanu

d lõigata, aga ega see oluliselt ei annaks juurde.
Niisiis kaotasin lõpuks võitjale (Kevinile) 1:06 ja sain sellega 2. koha
Märten oli seekord kahjuks 3.

Lihavõtte lühirada

Võtsin eesmärgiks mööduda Mihklist ja Kaarlist.
Start. Kõik punktid tulid järjest ilusti kätte. 6'nda punkti juures kohtasin ka Laurit valest suunast jooksmas? (tegi viga) Lisasin veidi tempot juurde. Tempo juurde lisamisega aga kahjuks tegin hooletu vea teede ristis ning jooksin mööda valet teed suunaga Finish'i poole. Ennemalt just vaatasin, et ega ma nüüd valet teed vali? Viga läks maksma minut aega lisa. Punktist jooksime Lauriga nüüdseks praktiliselt koos välja. Jõudsin Finishisse siiski mõni sekund ennem, kuid sellest jäi veel palju puudu Lauri ületamiseks. M
ärten tuli loomulikult minust veelgi minut parema ajaga. Ka Kaarel tegi piisavalt hea aja, et enda kohta hoida üldarvestuses.
Niisiis oli 1- Märten, 2- Lauri, 3- Kaarel, 4- mina, 5- Mihkel, ... (Oliver kahjuks sel päeval ei startinud)
Auhinnaks sain seekord 4kg AIA TÄISVÄETIST.
Auhindadest saaks kokku panna - Kes kaevab, kes väetab, kes riisub, kes grillib jne.