Friday, August 15, 2014

EMV sprint e. nädalavahetusega peaaegu 3 kulda ..

Peale Rootsi kogemuste korjamist sai tehtud paar sprindile spetsiifilist trenni mille hulka kuulus ka aukartust äratavate võistkonnaliikmetega Tallinna Sprinditeates MN21 klassis võistlemine. Minu jaoks liiga pikal sprindirajal võtsime Sigridi, Olle ja Anniga 4. koha, kuid kõige tähtsam oli võimalus konkureerida teiste tugevate Eesti sprindijooksjatega ning tunnetada M21 klassi kiirust.

Neljapäeval sai aidatud veel korraldada Tartu Neljapäevakut ning joostud lõike metsas et öiseks tunnetada ka metsas jooksmist. Paraku aga andis tunda rohkem sprinditeatelt korjatud ülepingutus tuharalihases - eks näis mis saab ..

Sprint

Selle aasta üheks eesmärgiks oli Sprindi distantsil kaitsta eelmisel aastal saadud tiitlit, ehkki stardis polnud üldse tunnet et tahaks kohe rajale minna ning K-punkti poole joostes ei tundnud jalgades ka erilist kiirust.

Terve jooksu vältel suutsin üsna rahulikuks jääda ja lugeda kaarti kooskõlas legendiga, sest maastikul oli tõesti päris palju punkte. Ilmselt üheks võtmeetapiks võib lugeda 5-6 kus võisid tekkida pisut pikemad vahed. Alguses tahtsin joosta võimalikult etapijoone lähedalt, aga siis märkasin paremalt ringijooksu varianti mida arvasin ka rajameistri võiduvalikuks. Tundub et valik õigustas, sest hoolimata etapi peal teevalikut muutes õnnestus võtta etapivõit.

Ainsaks komistuskiviks võib lugeda 8-9 etapil ühe varasema künka valesti lugemist. Punkti jõudes sain siiski aru, et tegu pole minu punktiga ning viga ei tulnud kuigi suur. Ka etapil 14-15 jäin veidi ebakindlaks, sest esialgu otsustasin joosta mööda asfaldit ringi kuid nähes aia servas suurt luha ja jooksvaid võistlejaid otsustasin ka siiski sealt kaudu minna. Tagantjärgi võib arvata et mõlemad teevalikud olid üsna sama kiired, aga pigem oleks pidanud minema ühe valiku peale kindlalt, mitte etapi vältel muutma teevalikut.

Viimast tõusu joostes ja finishisirgel lõpuspurt jäid seekord üsna lahjaks, sest olin andnud üsna maksimumi hetke võimetest. Selle aasta Sprindi EMV'ks jäi ettevalmistus viletsaks, kuid väga kindla ja järjekindla jooksuga õnnestus võtta kuld.

KohtNimiKlubiTulemusKaotus
1.Tomi-Andre PiirmetsWest00:12.52,000:12.52
2.Andres RõõmIlves/Tartu SUK00:13.12,0+0:20,0
3.Oliver KüttIlves00:13.52,0+1:00,0

Öine

Ausaltöeldes ei oskagi öise kohta midagi öelda. Oli nagu öine ikka - pime, lambid, helkivad tähised ja viimasel ajal kombeks võsa. Oleks teadnud enne esimesi punkte, et nüüd tuleb vaid võsa oleks olnud suisa kavalam joosta ringi mööda suurt teed. Raja keskel ja lõpupoole õigustas siiski õnneks ka otseminek, aga kohati oli ikka paras loto ja öösel 1:15 000 kaardiga oli ka päris raske hakkama saada. Erinevalt kaasvõistlejatest õnnestus mul tabada ära kohad kust on otstarbekas minna otse / kust ringi ning vältida suuremaid vigu. Kuna ma terve võistluse vältel enda kaasvõistlejaid metsas ei kohanud ei osanud ka arvata kuidas teistel läheb ja nii kui võimalust joosta oli (ei pidanud oksahunnikus ronima) üritasin anda ikka endast parimat.

Seega finishis avastasingi enda üllatuseks et olin läinud liidriks tervelt 8 minutilise eduga.


Koht Nr  Nimi           Klubi      Tulemus 
  1.  16 Tomi-Andre Piirmets    West      00:34.12
  2.  21 Siim Helmoja       Kobras/Põlva SK 00:42.25
  3.   8 Oliver Kütt        Ilves      00:42.40


Sprinditeade

Sprinditeade on üks uus ja äge formaat MM'l, mis otsustati tuua ka EMV programmi, kuid kas sel on ka mõtet noorteklassides, vb veidi kahtlen .. Alati on mõni klubi kel on mingis kindlas vanuses rohkem paremaid sportlasi kui mõnel teisel klubil (EMV reeglid ei luba ka mix tiime) ning nii võib mõnel aastal olla olukord kus mõni klubi võtab ülekaalukalt võidu (vahel ei saa mõni klubi piisavalt noori kokku) - Eliidi klassis tavaliselt konkurentsi jagub!

Suured ootused raja ees
OK Westi noorte tiimi (MN14-16) sai seekord: Kristin, Märten, mina ja Marie. Kristin avas sprinditeate võistluse kõva tulemusega - umbes 2 minutilise eduga. Teise vahetuse jooksus tulid küll mõned vead sisse, kuid siiski kõva lõpuni pingutamisega olime 2. kohal kaotades Kobrastele vaid mõne sekundiga.


Õnnestunud jooks vigadeta

Nüüd oli anda minu panus ja vajutada sai koguaeg, sest rajapikkus oli üsna soodne minu vastupidavusele. Duell Kobraste tiimiga jäi kahjuks lühikeseks, sest esimeses punktis õnnestus neist mööduda ja edaspidi vahet aina kasvatada. Kaunis järv, sise-o'le sarnased kilelindi takistused ja keerutamine ümber koolimaja ei valmistanud erilisi probleeme ning nii õnnestus teha sisuliselt täiesti puhas jooks. Eks neid seisakuid ja sekundeid kulub alati, aga olen oma üldise sooritusega väga rahul.


Rahul pole mitte vaid enda sooritusega vaid ka terve tiimi omaga, sest Marie suutis meie tiimi edu teiste ees viimases vahetuses veelgi rohkem suurendada ja nii tuli Westi noortele esimene kuldmedal sprinditeates.

Kuid nagu ikka ütleb vanasõna..  "Ära hõiska enne õhtut!"    -   DQ

Kristin esimesest vahetusest liidrina lõpetades juhtis korraldajate tähelepanu, et 2 punkti oli metsas vahetuses olnud ning nii selletõttu nii tema kui ka mõni kaasvõistleja kaotas väärtuslikke sekundeid (mille peale mindi kontrollima ja ümbertõstma). Õnneks polnud selleks hetkeks veel eliidiklass startinud ning valede punktide ohvreid polnud kuigi palju. Siiski korraldajate vea peale anti võistlejate poolt sisse protest, kes oli kaotanud mõne minuti selle tõttu. Võistluse zürii arvas selle protesti põhjendatuks ning MN14-16 klass viidi tühistamisele .. Tegelikkuses polnud vaid noorteklassi jooksjad ainsad ohvrid, aga kuna protesti sisse ei antud, siis vaid noorte tulemused tühistati.

Peaaegu 3 kulda, kuid siiski 2 ..
Ideaalis peaks nüüd toimuma kordusvõistlus noortele, aga sellega on veidi kehvasti sest sarnast formaati rohkem Eestis sel aastal plaanis pole, mis tähendab et tuleb luua uus võistlus. Miks meie tiimi jaoks see pole kõige parem uudis - sest meie tiimi 2. vahetus (Märten) elab järgmise aasta Soomes mis tähendab, et ei pruugi olla Eestis kui toimub asendusvõistlus. Oleks pisut irooniline, kui me just selle tõttu jääks kullata.

Seega seekord ei õnnestunud viia täide mõtet -
21 tunniga 3 kulda!

No comments:

Post a Comment