Sunday, September 23, 2012

Ühistranspordi Orienteerumisvõistlus

Võistlus toimus 22.Sept stardiga Vabaduse Väljakult. Idee oli Rogaini taoline korjata 2 tunni jooksul linnast võimalikult palju punkte, mis andsid eri väärtuses punkte. Punkte oli 20 ning nende vahel võis kasutada ühistransporti. 
5-4-3-2-1-START
(Stardihetke video algusega 5:00)

Natukene kaarti uuritud otsustasime võtta suuna Rahvusraamatukogu poole.
Ootamatult avastasime end kiireimat teedpidi minnes ehituse juurest ning olime sunnitud minema ringiga.
Nüüd avanes ka võimalus uurida täpsemalt legendi e. kus siis punkt TÄPSEMALT asub.
Edasi liikusime 15 - ja "KALEV'i" poole ..
Ebaõnneks peale 15'ndat bussipeatusesse joostes avastasime, et bussini on 9 minutit veel oodata. Joostes ei tundunud ka ots mõistlik ning otsustasime puhata ja pöörata rohkem tähelepanu küsimustele.
Küsimuste puhul saime palju abi bussipeatuses seisvatelt vanuritelt ning suurelt bussikaardilt.
KOKKUVÕTTES tõi see punkt meile kõige rohkem ajalist kahju, sest ei saanud ka väärtuslikke punkte eriti ..

Edasi jooksime põigiti Tondi tn. - Nõmme tee - Sõpruse pst. - Mustamäe tee. Peale Löwenruh'i parki otsustasime taas trolli kasuks - sõitsime Lille peatusesse, kust jooksime veidi tagasi punktini. Nüüd aga liikusime edasi Baltijaama suunal - Kasutasime ka Hotell "Tallinn'a" juurest transporti sõiduks Balti jaama ning jooksuga üle tee. Edasi liikusime trammiga linnahalli kanti ja sealt edasi Kanuti aeda. Kanuti aia's õnnestus meil otsida punkti oma 2-3 minutit sest aerofotoga ei klappinud punkt kohe üldse..

Nüüd jooksime juba Bussiterminali ja sealt edasi trammile, et sõita Kadriorgu 3'st punkti võtma. Trammi peal õnnestus veidi kõneleda rohkem asjatundjaga ning saime mitu väärtuslikku vastust. (Aitäh!) Peatuses palusime juhil natukene oodata ning nii meil õnnestus võtta punkt ning joosta trammi peale. Edasi suundusime Tallinna Ülikooli poole et joosta politsei parki. Nüüd tegime oma jooksu ühe SUURIMA vea ning läksime riskima Bussijaama punkti võtma. 3 punkti tundus meile magus .. Tagasisõites hakkas meid aeg üha enam ja enam kimbutama. 6 - 5 - 4 minutit ... Vahepeal õnnestus ka ühel välismaa turistil meie aega veelgi vähendada - Soovis osta piletit aga bussijuht ei seletanud arusaadavalt. Nii jäi turist arusaamatult seisma. Meie rääkisime - No Ticket..No Ticket. Hüppas turist välja. No-No .. Today no ticket. Today It's free. Hüppas turist taas peale ning sõit võis jätkuda. "Viru" trammipeatusest algas võidujooks ajaga. Ning lõpuks FINISH..

Tulemust uurides selgus et meil jäi 4 sek puudu, et saada üks miinus vähem trahvi.
Kokku saime (36) punkti -10 (üle aja olemise eest) ning -1 (valesti vastamise eest, lõpuks panime vale) e.
LÕPPTULEMUS: 25
LÕPPTULEMUSE koht: 24
2:09:03
GPS teekond

No comments:

Post a Comment