Friday, October 26, 2012

Libahundijälg Nõmmel

Rajaplaneerimine
Sai seekord aetud kokku Libahundijäljeks A-TEAM Reimoga koos.
Siit pajatan veidi Libahundi jäljest ..

Kaarti nähes sain kinnitust oma ennustustes, kus piirkonnas on seekordne Libahundijälg. Vb oleksin oodanud küll tiba rohkem linnapunkte aga oli VÄGA ÄGE.

Stardis oli LÜ'ks vastata, et mitu linnupesakasti on territooriumil. Sel hetkel meenus piltmälu, et kui ma parklast ennist võistluskeskusesse läksin siis nägin puu küljes .. Kammisime siiski veel selle ala läbi. Kahjuks rohkem ei leidnud ning nii me panime kiirelt 1, et minna rajale edasi. (Hiljem tuli välja, et õige vastus oli olnud siiski 2, aga üks pesakast oli maha kukkunud siis loeti õigeks vastused 1 ja 2)

Rabas orienteerumas
Raja esimesed 2 tundi siiski näitas kindlalt kätte, et tegime vale valiku punktide võtmiseks. Kaotasime liigselt seal üle kraavide ronides ja matkates soodes ja turbarabades. Samas oli Turbarabas VÄGEV vaatepilt ja huvitav kogemus - turbakihi kõikumise osas .. Kuna meil olid juba jalad märjad, siis otsustasime ületada kõiksugu kraave, mis meile teele ette jäid, kuni jõudsime Pääsküla jõeni .. Ei oodanud, et see NII LAI selles kohas on - oma 10m. Reimo aga ei tahtnud 4'ja punkti jätta ja nii peale 5-minutilist mõttepausi andis ta oma kotid ja asjad mulle ning ujus läbi. Siis aga hakkas Reimol pärast külm ja tegime tiba tõsisemat jooksu senise asemel.. Edasi oli Männiku militaarväli ja kätte jõudis Lisaülesanne. Seekord tuli Kajakiga läbida Männiku karjääris väravate vahelt takistusrada. Kuna mõnemal oli soov Kajak ära proovida lasi kohtunik meil mõlemil rada läbi sõita. Nüüd tuli vallutada ära ka üks kõrgem küngas, kus lõpuks tuli välja, et punkt oli siiski all .. Edasi liikusime Pääsküla raba poole, kuhu teel võtsime ka 20 KP millel oli saanud aku tühjaks .. (Õnneks Finishis laabus kõik hästi) Oli järjekord taas LÜ käes ja ülesandeks oli, et üks liige juhendab teist liiget tornist, et kuhu poole peab ta liikuma, et saada punkte kätte. Punktide piirkonnas pidavat olema aga nähtavus ca 5m kaupa.Nüüd liikusime juba Nõmmele, võtsime valgelt kaardilt punkti ja liikusime ka LÜ juurde, kus jagunes tiim kaheks - Sise-o ja laskumine. Mina pidasin siiski õigeks sise-o'd ja saatsin Reimo laskuma (teine on ju PROFF sellel alal). Sise-o üks punkt oli ka katusel, kust avanes vägev vaade. Edasi liikusime rulluisu B punkti  (Ei täitnud rulluisu LÜ'd) ja Discolf'i LÜ'sse kus tuli mängida veidi lendavataldrikuga golf'i. Nüüd võtsime sihiks Peeter I käigud ja teepeal võtta veel mõned punktid + Rulluisu A punkt. Teel A'sse Reimo veel küsis, et kas liigume ikka õiges suunas, mille peale mina : " Ja jah" . Lõpuks tuli välja, et olime pannud ca 600m mööda .. Ei viitsinud 2punkti pärast sinna joosta ja liikusime otse edasi. Tuli läbida üks hoov, aga otse ei saanud sest aed oli ümber. Ronisime ümber aia head mitu minutit läbi võsa ja kõige .. Lõpuks kui jõudsime tagumisse aia nurka leidsime - Aga siin on ju AIAAUK. Kõlas vihane naer ja liikumine jätkus. Peeter I käigud olid külastamist väärt. Teadsin, et seal on midag väga ägedat, aga et kohe niii äge .. Väga mõnus kogemus :) Edasi vaatasime kella ja hakkasime tagasi jooksma Harku terviseradade suunas, et võtta veel viimased punktid teepealt. Üheks huvitavaks punktiks jäi veel teepeal saare punkt, kuhu oli veetud tross mida mööda pidi saama kuivalt, aga kuna tross oli seatud üsna lõdvalt ei õnnestunud Reimol seda kuivalt siiski teha. Nüüd olid viimased minutid ja tuli anda vaid jalgadele valu ..


Ja FINISH. Oeh läbi. Peale mahalugemist traditsiooniline Seljanka ja saiakesed + Pärast saime Nõmme ujulas pesus ja saunas käia. VÄGA TORE KOGEMUS 10€ eest .. SOOVITAN..

TULEMUS:
6:15:11 - 102 Punkti
Üldarvestuses 71 ja HH klassis 27


GPS TEEKOND

No comments:

Post a Comment